Czym są suche mieszanki budowlane?

Są to materiały budowlane sprzedawane w workach w postaci sypkiej, które osiągają odpowiednie właściwości po zarobieniu z wodą.

Są one powszechnie wykorzystywane w budownictwie, gdyż wyróżniają się odpowiednimi właściwościami technicznymi, a jednocześnie są bardzo wygodne w użytkowaniu. Są one łatwe do przygotowania zarówno w przypadku dużych inwestycji, jak i przy okazji drobnych remontów. Mogą one służyć do przyklejania elementów wykończeniowych np. płytek, tynkowania ścian, klejenia cegieł

Jakie są najważniejsze składniki suchej mieszanki budowlanej?

Składy suchych mieszanek budowlanych różnią się między sobą w zależności od przeznaczenia danego materiału. Wyróżnić można kilka podstawowych grup składników występujących w suchych mieszankach budowlanych:

Najistotniejszym składnikiem mieszanki jest spoiwo. Zazwyczaj wykorzystuje się cement, ale może to być także wapno, gips, anhydryt. Dozowanie poszczególnych surowców zależne jest od przeznaczenia danego materiału.

Gdzie wykorzystuje się suche mieszanki budowlane?

Suche mieszanki można wykorzystywać zarówno w drobnych pracach remontowych, jak i w pracach konstrukcyjnych. Są wykorzystywane w precyzyjnych pracach wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Oferowane przez naszą firmę suche mieszanki budowlane to:

zaprawy szpachlowe doskonale przepuszczają parę wodną, przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku, wykazują się dobrą przyczepnością m.in. do cegieł i betonu, można przy ich użyciu wyrównać i wygładzić powierzchnie, np. ściany

Wróć do bloga